اخبار سایت

اقامت روسیه

روسیه یکی از کشورهای زیبای توریستی در قاره اروپا و آسیا است که هر ساله افرادی زیادی به این کشور سفر می کنند. شرایط زندگی در کشور روسیه مناسب است و اکثر مردم در رفاه زندگی می کنند به همین دلیل هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند و تلاش می کنند تا اقامت روسیه را بگیرند. اخذ اقامت روسیه شرایط خاصی دارد و بهتر است برای اقدامات اولیه به یک موسسه مهاجرتی مراجعه کنید. موسسه بین المللی حقوقی و مهاجرتی دژ پارس، از موسسات تجاری معتبر بوده و با توجه به شرایط شما بهترین شیوه اخذ اقامت روسیه را به شما پیشنهاد می کند و همچنین به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای مورد نظرتان را گرفته و سپس اقامت روسیه را اخذ کنید. برای گرفتن اقامت روسیه باید مراحل قانونی مختلفی را پشت سر بگذارید. برای اخذ اقامت روسیه 2019 و 2020 و یا اطلاع از هزینه اقامت روسیه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی تک دژ پارس تماس بگیرید.

کشور روسیه یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیایی اروپایی بوده و امکانات زیادی در اختیار شهروندان قرار می دهد و همین امر باعث شده افراد زیادی این کشور را برای زندگی انتخاب کرده و اقدام به اقامت آن کنند. برای به دست آوردن امکاناتی که شهروندان روسیه دارند، اخذ اقامت روسیه مهمترین و اولین قدم است. برای دریافت اقامت روسیه، افراد متقاضی باید در ابتدا نوع اقامت خود را مشخص کنند و بعد از آن باید به مدت یک سال به طور موقت در این کشور زندگی کنند. بعد از گذراندن این مراحل می توانند اقدام به دریافت اقامت دائم کشور روسیه نمایند. بعد از دریافت اقامت روسیه همه افراد می توانند از مزایا و امکانات کشور روسیه بهره مند شوند. در این مقاله مزیت های اقامت روسیه و تمامی شرایط آن را برای شما شرح می دهیم.

اقامت دائم روسیه

افرادی که اقامت موقت روسیه را دارند، می توانند بعد از گذشت یک سال اقدام به دریافت اقامت دائم روسیه کنند. برای دریافت اقامت دائم روسیه، افراد متقاضی باید شرایط مورد نظر دولت روسیه را داشته باشند. مدت زمان اقامت دائم روسیه به مدت 5 سال است و افراد می توانند بعد از آن بارها و بارها این مدت را تمدید کنند. افرادی که خواهان اقامت روسیه هستند، اگر در مدت زمانی که به طور موقت در روسیه هستند به مدت 6 ماه از کشور روسیه خارج شوند، درخواست اقامت دائمی آنها باطل می شود.

مزیت های اقامت روسیه

با گرفتن اقامت روسیه، مزایای زیادی نصیب مهاجرین می شود و همین امر موجب شده تعداد مهاجرین این کشور روز به روز افزایش پیدا کند. کشور روسیه تمامی حق و حقوق کامل شهروندی را برای افراد مهاجر فراهم می کند و شرایط یک زندگی خوب و ایده آل، حق کار کردن و دریافت حقوق را برای تمام مهاجران را یک حق عادی می داند و تمامی افراد می توانند از این حق و حقوق بهره مند شوند. با داشتن اقامت روسیه، تمام افراد مهاجر می توانند کسب و کاری برای خود راه اندازی کرده و مشغول به کار شوند. مهاجرین امکان استفاده از تمام خدمات اجتماعی کشور روسیه را خواهند داشت و بعد از دریافت اقامت دائم می توانند هر زمان که بخواهند از کشور خارج شده و دوباره برگردند.

برای گرفتن اقامت روسیه روش های مختلفی وجود دارد و افراد می توانند با توجه به شرایط و موقعیت خود برای دریافت اقامت روسیه اقدام کنند.

مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

مهاجرین می توانند از طریق ثبت شرکت در روسیه، اقدام به اخذ اقامت روسیه نمایند. به طور کلی می توان گفت اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش ها برای دریافت اقامت این کشور است. فرد متقاضی برای ثبت شرکت در روسیه باید سرمایه کافی داشته باشد و همچنین باید شرکت را به نام خود ثبت کند. اولین مرحله برای ثبت شرکت، دریافت مجوز از طرف دولت روسیه است و بدون داشتن مجوز ثبت شرکت امکان پذیر نیست. یکی از مهمترین مزیت های ثبت شرکت در روسیه برای گرفتن اقامت روسیه این است که نیازی نیست که صاحب شرکت شریک روسی داشته باشد یا افراد روسی را استخدام کند و خود فرد می تواند مالک اصلی شرکت باشد.

به طور کلی ثبت شرکت در کشور روسیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، کاری چندان سخت نیست و به این ترتیب تعداد زیادی از افرادی که از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت قصد گرفتن اقامت کشورهای خارجی را دارند، کشور روسیه را برای اقامت انتخاب می کنند. کشور روسیه به خاطر داشتن قدرت سیاسی و نظامی، یکی از بهترین و با ثبات ترین کشورها برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری شناخته شده است.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور روسیه

  • ارائه دادن پاسپورت و بقیه مدارک ثبتی برای سهامداران حقوقی الزامی است.
  • بعد از ثبت شرکت، مدیر عامل باید در یکی از بانک های روسیه حساب بانکی باز کند تا بتواند سرمایه اولیه را به آن واریز کند.
  • سهامداران باید در یک تاریخ معین برای انجام کارهای قانونی در روسیه باشند.

مهاجرت به روسیه از طریق کار

کشور روسیه شرایط اقتصادی خوبی دارد  و افرادی که در این کشور مشغول به کار می شوند، حقوق و مزایای خوبی دریافت می کنند. اقامت روسیه از طریق کار، یکی از رایج ترین روش های گرفتن اقامت روسیه است و بسیاری از افراد برای دریافت اقامت دائم روسیه از این روش اقدام به مهاجرت می کنند. افرادی که دارای مهارت و تخصص در شغلی هستند، شانس بیشتری برای دریافت اقامت روسیه از طریق کار دارند. برای دریافت اقامت روسیه از طریق کار، فرد متقاضی باید به زبان روسی تسلط کامل داشته باشد. افرادی که از طریق کار اقدام به گرفتن اقامت روسیه می کنند، باید قبل هر کاری زبان روسی را به خوبی یاد بگیرند. در این روش فرد متقاضی، بعد از دریافت ویزای کار می تواند وارد کشور روسیه شود. افرادی که ویزای کار روسیه را دریافت می کنند این امکان را دارند که به راحتی بین کشور خود و روسیه در رفت و آمد باشند.

داشتن دعوتنامه از طرف کارفرمای روسی، امتیازی مثبت برای دریافت اقامت روسیه از طریق ویزای کار محسوب می شود. می توان گفت بسیاری از افراد از طریق ویزای کار، اقامت روسیه را دریافت می کنند.

مهاجرت به از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری، فرد متقاضی باید یک طرح جدید و خوب برای کار ارائه دهد. یکی از موارد مهم این است که طرح تولیدی نباید مرتبط با واردات و صادرات باشد. فرد متقاضی بعد از ارائه طرح خود به دولت روسیه و دریافت مجوز، می تواند اقدام به ثبت شرکت کند. افرادی که قصد دارند از طریق کارآفرینی، اقامت روسیه را دریافت کنند با مراجعه به موسسه بین المللی حقوقی و مهاجرتی دژ پارس می توانند از طریق مشورت با وکلایی که در این موسسه فعالیت می کنند، در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنند.  فرد متقاضی باید در این شرکت در حدود 10 الی 100 درصد سهام داشته باشد. برای گرفتن اقامت روسیه از این طریق، باید دو ملیون روبل مالیات در طول یک سال به دولت پرداخت شود. با این روش، ابتدا اقامت دائم و سپس تابعیت کشور روسیه به فرد داده می شود.

روسیه از مزیت های اقامت طریق سرمایه گذاری

روسیه یکی از بزرگترین کشورهای دنیاست و جزء کشورهای اقتصادی بوده و در نتیجه بازار کار خوبی دارد. روسیه از ابرقدرت های نظامی در دنیا است و می تواند سیاست های کلی اقتصاد جهانی را تعدیل و تنظیم کند. این کشور یکی از امن ترین کشورها در دنیاست و میزان جرم و جنایت در این کشور محدود است. قوانین مهاجرتی کشور روسیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار راحت است و به همین دلیل بسیاری از افراد از طریق ویزاهای مختلف اقدام به اخذ اقامت روسیه می کنند.

مهاجرت به از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد روسی، یکی دیگر از شرایط دریافت اقامت روسیه است. افرادی که قصد گرفتن اقامت روسیه از راه ازدواج را دارند، باید با فردی که تابعیت کشور روسیه را دارد، ازدواج کنند. بعد از ارائه دادن مدارک مورد نیاز، فرد متقاضی اقامت موقت دریافت می کند که مدت زمان آن سه سال است. بعد از مدتی فرد می تواند درخواست اقامت دائم دهد و این پروسه در حدود سه تا شش ماه طول می کشد. بعد از گذشتن یک سال از اقامت دائم، فرد می تواند درخواست دریافت تابعیت روسی بدهد و اگر همه شرایط لازم را داشته باشد، می تواند اقامت روسیه و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور را بگیرد. این پروسه حداقل به چهار سال زمان نیاز دارد و برای اخذ اقامت فرد باید هر سال به مدت شش ماه در کشور روسیه بماند. اگر فرد متقاضی یا همسر او خانه ایی در کشور روسیه داشته باشند، امتیاز مثبتی برای تخد اقامت آنها محسوب می شود.

مهاجرت به از طریق ویزای تحصیلی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور، دریافت اقامت تحصیلی روسیه است. برای این کار، فردی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارد باید به یکی از دانشگاه های روسیه که قصد ادامه تحصیل در آن را دارد درخواست بفرستد. اگر دانشگاه با درخواست پذیرش او موافقت کند و او را بپذیرد، برای متقاضی دعوت نامه می فرستد و او از این طریق ویزای تحصیلی دریافت می کند. شما می توانید با مراجعه به موسسه بین المللی حقوقی و مهاجرتی دژ پارس و ارائه مدارک خود، در بهترین دانشگاه های کشور روسیه پذیرش بگیرید. این ویزا فقط مخصوص فردی است که قصد ادامه تحصیل دارد و او نمی تواند از این طریق برای اقامت اعضای خانواده خود اقدام کند. ویزای تحصیلی روسیه باید هر چند وقت یک بار تمدید شود تا اعتبار داشته باشد. کشور روسیه به خاطر داشتن دانشگاه های معتبر و ارائه مدرک بین المللی به دانشجویانش، مهاجران زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی از طریق ویزای تحصیلی اقدام به اخذ اقامت روسیه می کنند. بیشتر دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی تدریس می کنند و تسلط داشتن به زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها کافی است. ولی برای بعضی از رشته های تخصصی دانشگاه های روسیه مثل رشته پزشکی و داروسازی، آشنایی با زبان روسی الزامی است و دانشجو برای ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه باید به زبان روسی تسلط کامل داشته باشد.

کشور روسیه بیشترین جمعیت تحصیلکرده در آسیا را دارد و بیش از نیمی از جمعیت کشور روسیه تحصیلات دانشگاهی دارند. افراد زیادی برای اخذ اقامت روسیه، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می کنند و تصمیم می گیرند در کشور روسیه ادامه تحصیل دهند. روسیه از کشورهایی است که موقعیت های زیادی برای ادامه تحصیل دارد و به همین دلیل کشور مناسبی برای ادامه تحصیل است و مهاجرین برای اقامت روسیه، ادامه تحصیل را انتخاب می کنند.

هزینه تحصیلی در کشور روسیه در مقایسه با سایر کشورها خیلی کمتر است و افرادی که بورسیه تحصیلی دریافت می کنند، می توانند به طور رایگان در این کشور درس بخوانند. دانشگاه های روسیه از سطح علمی و آموزشی بالایی برخوردار هستند و با دانشگاه های انگلستان و کانادا رقابت می کنند. از آن جایی که کشور روسیه از سیستم آموزشی سطح بالایی برخوردار است، بسیاری از افراد از طریق ویزای تحصیلی اقدام به اخذ اقامت روسیه می کنند تا در بهترین دانشگاه های روسیه ادامه تحصیل بدهند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کشور روسیه

اولین قدم برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه و گرفتن اقامت، ترجمه مدارک درسی و تحصیلی به زبان روسی است. هنگامی که مدارک شما به دانشگاه ارسال شود، در صورت پذیرفته شدن، مدیر پذیرش دانشگاه برای شما دعوتنامه می نویسد. این دعوتنامه شامل اطلاعاتی در مورد شهر و کشور محل اقامت شما و سایر اطلاعات شخصی شماست. مدارکی که به دانشگاه ارائه می دهید، باید توسط وزارت امور خارجه کشوری که در آن درس خوانیده اید و همچنین اداره کنسول گری روسیه قانونی و تایید شده باشد. مدارک مورد نیاز باید در حدود دو هفته قبل از شروع دانشگاه از طرف دانشگاه روسیه تایید شده باشد در غیر این صورت ثبت نام صورت نمی گیرد. بهتر است قبل از گرفتن بلیط، برای دریافت ویزای تحصیلی کشور روسیه اقدام کنید. بعد از وارد شدن به کشور روسیه باید به اداره دانشگاه بروید و برای اخذ اقامت روسیه، یک کارت مهاجرت را تکمیل کنید. این کارت باید تا زمانی که در روسیه هستید، همیشه همراه شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× برای تماس واتساپی کلیک کنید